“Cokolwiek Myślisz
Pomyśl odwrotnie.”

Paul ARDEN

03.08.2020

Jak wybrać kredki dla najmłodszych?

Kolorowanie to aktywność, która potrafi zająć malucha na długi czas. Mimo że kojarzy się ono bardziej z formą zabawy, to warto pamiętać o tym, że niesie za sobą wiele korzyści dla najmłodszych.

kredki

Nauka skupienia, czy rozwój koordynacji ruchowej to tylko jedne z licznych plusów kolorowania. Niejeden rodzic przyzna, że skłonienie dziecka do skoncentrowania się na konkretnym zadaniu to w wielu przypadkach niełatwe zadanie. Z pomocą przychodzą kredki. Oczywiście formę aktywności z kredkami należy dopasować do wieku dziecka. Najmłodsi świetnie odnajdą się w formach abstrakcyjnych, nieco starsze dzieci z powodzeniem będą wypełniać kontury gotowych kolorowanek, przy okazji ucząc się precyzji.

kredki-prima-art

Kredka kredce nierówna, dlatego warto zwrócić uwagę na to, po jakie sięgamy. Dla najmłodszych najlepsze będą kredki jumbo – w nieco większym rozmiarze niż standardowe. Ich rozmiar i kształt zapewnią lepszy uchwyt i komfort podczas rysowania. Trzymanie takiej kredki nie wymaga takiego nakładu siły jak w przypadku zwykłej. Dodatkowo ze względu na swój rozmiar są bardziej odporne na uszkodzenia. Niezależnie od rozmiaru kredki warto wybierać te o trójkątnym kształcie – uczą one bowiem prawidłowego chwytu, a ponadto nie będą uciekały ze stołu podczas kolorowania. W miarę zagłębiania się w sztukę kolorowania warto sięgać po różne warianty kredek, po to, aby maluch mógł odkrywać nowe możliwości. Urozmaiceniem mogą być na przykład kredki dwustronne. Szeroka gama kolorów oraz ciekawa forma kredek na pewno zachęci dziecko do sięgnięcia po nie. Ciekawą propozycją będą również kredki metalizowane, które pozwolą na stworzenie oryginalnych rysunków.

kredki-prima-art3

kredki-prima-art4

Zwracanie uwagi na jakość artykułów plastycznych nie jest zarezerwowane dla zaawansowanych profesjonalistów, również kupując kredki dla malucha, warto wybrać takie, które będą mu najlepiej służyły i przyniosą najwięcej radości i satysfakcji podczas kolorowania.

Pamiętajmy, że wielka sztuka zaczyna się od małej!